ADAMLAR “DÜNYA GÜNLÜKLERİ” ALBÜM LANSMANI – BABYLON

57092802 2219550961457138 1488587904757268480 n 300x169 - ADAMLAR "DÜNYA GÜNLÜKLERİ" ALBÜM LANSMANI - BABYLON

Herkese selam! Bu sefer de Adamlar grubunun 3. albümü “Dünya Günlükleri“nin lansman konseriyle sizlerleyim! Konser Babylon‘daydı, böylelikle ilk Babylon deneyimimi de yaşamış oldum 🙂 İlk başta mekana girdiğimde ama burası çok küçük, nasıl eğleneceğiz moduna girdim, daha sonra Zeynep kendine gel! Adamlar konserindesin, eğlenmeme gibi bir ihtimalin yok dedim ve nitekim öyle oldu.

Koca Yaşlı Şişko Dünya” ile konsere başladılar. Sonrasında ilk albümlerden bir kaç parça çalarak ısınma turu attılar derken, vakit “Dünya Günlükleri“ne geldi. Aynı albüm sıralamasında olduğu gibi “Zombi” ile giriş yaptılar ve “Felek” ile de “Dünya Günlükleri“ni bitirdiler. 10 parçalık bu güzel albüm 1 hafta içinde gayet iyi ezberlenmiş. Herkes hep bir ağızdan eşlik ediyordu, etmeyenler de müziğin ritmine kendilerini kaptırarak dans ediyorlardı. Görünüşe göre herkes halinden memnundu, keyifler yerindeydi. Albümde çalan şarkıalrda en çok çığlık kıyamet “Hikaye” parçasında koptu. Parçayı albümden önce, 2018’in yaz ayında yayınladıkları için herkes çoktaaan ezberlemiş, çoktaaan benimsemişti ama bunun dışında tazecik olanlarda da “Yoruldum” ve “Mavi Ekran” herkesin favorisi gibi görünüyordu. Bana soracak olursanız hepsi birbirinden güzel ama favori üçlüm “Zombi“, “Mavi Ekran” ve “Felek“.

Adamlar‘ın enerjisine gelecek olursak, gerçekten şu ülkede sahne üzerindeki enerjisi olsun, canlı performanstaki vokaller olsun efso olan nadir gruplardan. Bi kere çalarken eğlenen, eğlenirken eğlendiren gruplar her zaman favorim olmuştur. İşte Adamlar da bunlardan biri. Özellikle de Tolga Akdoğan‘ın bitmek tükenmek bilmeyen enerjisi – ki tükensin hiç mi hiç istemeyiz – sahnede oradan oraya dansları, hepsi sizin de eğlenmeniz için bir sebep. Hem de çok güzel sebep. Sahnedeki adam deli gibi eğlenirken siz öyle ayakta dikilemiyorsunuz, bir yerden oynamaya, dans etmeye başlıyorsunuz. En azından ben başlıyorum. Siz de başlayın canım! O kadar Adamlar konserine gitmişsiniz, put gibi dikilmek olur mu hiç öyle! Hem ne demişler, SAAT SABAH BEŞ BUÇUK MÜSAADENLE ROCK’N ROLL!

Konserin sonlarına doğru “Acının İlacı“, “Kapısı Kapalı“, “Kadın” gibi eski parçalardan çaldılar. Böylelikle başta ve sonda eski albümler, ortasında da yeni albümü dinlediğimiz keyifli bir konser oldu. Ha bu arada Ekrem İmamoğlu‘nun mazbatayı almasıyla ona da bir selam çaktılar, ortalık iyice bahar oldu 🙂 O zaman ne yapıyoruz! İlk Adamlar konserine gidiyoruz, gidiyoruz ki sahne performanslarının güzelliğini, seslerin albüm kaydından hiç bir farkı olmadığını ve nasıl güzel müzik dinleyebileceğimizi görüyoruz!

Bunu saymıyoruz, yine bekleriz!

 

( https://www.youtube.com/watch?v=Iqos56NDkkM )

Hakkında Zeynep Toker

Rockistasyonu.com'da Yazar / Allianz Motto Müzik

Diğer Haberler

“Sonsuz Döngü’nün İçine Davet” » Albüm Kritiği: Can Uzunallı – Sonsuz Döngü

Merhaba Rockistasyonu.com takipçileri ve Rock müzikseverler. Bilindiği üzere; Makine, Murder King başta olmak üzere; ülkemizin …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: