52 Hertz Yeni Teklisini Yayınladı: “Unholy Religion”

52 Hertz, yayınlanması 2024 yılına ertelenen ilk albümlerinden bir tekli daha yayınladı.

Ankara’nın Polatlı ilçesinden çıkan 52 Hertz, thrash ve progresif öğeleri bir araya getirdikleri kendilerine özgü tarzları ile yayınladıkları ilk tekliden bu yana Türk metal camiasının dikkatini çeken bir grup oldu. Bu yıl ortalarında çalışmaya başladıkları ilk albümlerinin kayıtlarında neredeyse sona gelen ve Ekim ayında albümlerini dinleyicilerle buluşturmayı planlayan genç ekibe kelimenin tam anlamıyla nazar değdi. Kadroda fikir ayrılıkları ve kopuşlar yaşanması üzerine albümlerini 2024’e ertelemek zorunda kalan 52 Hertz, tüm bu çabalarından bir örneği daha, bu yıl bitmeden yayınlama kararı aldı ve albümde yer alan İngilizce şarkılardan biri olan Unholy Religion‘ı dinleyicilerinin beğenisine sundu. Protest bir sistem eleştirisi olan şarkı, ‘paraya tapanlar’a göndermelerde bulunuyor. 

Önümüzdeki süreçte ilk etapta kadro eksikliklerini gidermeye yoğunlaşacak olan 52 Hertz, ilk albümlerini tamamlayıp 2024’ün ilk yarısında dinleyicilerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Hakan Akkaya‘nın prodüktörlüğündeki Unholy Religion, Proje 999 etiketiyle tüm platformlarda yerini aldı.

Hakkında Emrullah Tamer Uz

Rockistasyonu.com Genel Yayın Yönetmeni Uz Multimedya Kurucu

Diğer Haberler

Glasxs 2024’e “Çilekli Milkshake” İle Giriyor!

Çilekli Milkshake ile Glasxs sesini yeniden tanımlamaya hazırlanıyor. Cesurca, daha önce gitmediği müzikal alanlara doğru …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: