Anasayfa » Haberler » Batu, İlk Albümüyle Fısıldamaya Başladı!

Batu, İlk Albümüyle Fısıldamaya Başladı!

Müzik hayatına lisede, lise gruplarında çalarak ve vokal yaparak başlayan, üniversitede bir araya geldiği çeşitli topluluklarla birçok yarışma, konser ve festivalde yer alarak, beste ve performansını sergileme imkanı bulan Batuhan Ayduğan, ‘Fısıltı‘ adlı ilk albümünü Koner Memili prodüktörlüğünde müzikseverlerle buluşturdu.

Tüm beste, söz ve düzenlemelerin Batuhan Ayduğan ve Koner Memili‘ye ait olduğu albümün her aşaması SoundCity İstanbul stüdyosu’nda gerçekleşti.Davulda Hazar Aytan ve bas gitar’da Koner Memili kayıtlarda performans gösterdi.

Rock, alternatif ve türevlerinin günümüz teknolojisiyle harmanlandığı altyapılarda Batu‘nun özgün ve tiyatral vokali dikkat çekiyor.Söz yazımınsa ise yeri geldiği zaman agresif ve sorgulayıcı, diğer tarafta ise hüzünlü ve melankolik bir yapı var.Hatta bazen insanın iç dünyasına mizah eşliğinde eleştirel göndermeler bile yapıyor.Batu; albümün isminin ‘Fısıltı‘ olmasının sebebini de, iç seslerin melodilerle buluşması olarak gösteriyor.

Albümün çıkışının ardından kolları performans, konser ve videolar için sıvayan Batu bir yandan şimdiden yeni çalışmalara başladığının sinyallerini veriyor.Fısıltı albümünde birçok dinleyicinin kendisinden bir şeyler bulabileceği bir çeşitlilik var.Bu açıdan bakıldığında, Batu dinleyici tarafından sıkça adından bahsettireceğe benziyor.

Hakkında Tamer Uz

Tamer Uz
Rockistasyonu.com'da Kurucu ve Yönetici

Diğer Haberler

Kafile’den Yeni Şarkı ve Klip: Bırak

Mart ayında “Kadın” adlı ilk teklisini dinleyiciyle buluşturan, Antalya’nın yerel ve sevilen gruplarından Kafile, şimdi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir